Nem történt atrocitás a Hősök terére meghirdetett szélsőjobboldali rendezvényen szombaton. Öt-hatszázan gyűltek össze a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom megalakulásának évfordulóján. A többség ezúttal is árpádsávos lobogókkal és a kormányellenes transzparensekkel érkezett. Volt, aki árpádsávos nyakkendőt kötött; egy fiatalember a skót szabadságharcos, William Wallace mintájára árpádsávokat festett az arcára, kezében „Igazságot Magyarországnak!” feliratú pajzsot tartott.
„Kockázatokra tekintettel olyan kompromisszumos, vegyes rendszer bevezetése lenne a legcélszerűbb, amelyben az OEP bázisán létrejön egy – az induláskor még – állami tulajdonú egészségbiztosító, és mellette lépnek a piacra az alapcsomagot (is) kínáló magántulajdonú biztosítók. A biztosítottak választhatnak, hogy állami vagy magántulajdonú biztosítónál kötik meg a kötelező biztosításokat…
Újabb négy évre Feldmájer Pétert (képünkön) választotta a Mazsihisz elnökének a szervezet választási közgyűlése. Zoltai Gusztáv ügyvezető igazgatót is megerősítették tisztségében. A régi-új elnök megválasztása után úgy fogalmazott: „Nem dicsőségért, nem pénzért, nem hatalomért fogok küzdeni, hanem a magyarországi zsidóság jövőjéért.” A szavazáson mindkettőjüket csaknem 80 százalékos többséggel választották meg.
Németország tavaly csak hajszál híján került el egy súlyos iszlamista merényletet, melynek akár több tucat halálos áldozata is lehetett volna. A két libanoni állampolgárságú merénylőt időközben elfogták. Egyikük pere szülőhazájában folyik, a másik Németországban vár a magáéra. Úgy tűnik, a merénylők laza kapcsolatban álltak az al-Kaidával.
A múlt héten megtört – minimum megbicsaklott – a Fidesz Gyurcsány-ellenes parlamenti bojkottja. Nemcsak annyi történt, hogy a frakció fél év óta először bent maradt az ülésteremben, miközben a persona non grata (Orbán szerint: „beteges, notórius, maratoni hazudozó”, továbbá: „pimasz, gőgös, dúsgazdag, gátlástalan, erőszakos, kapzsi, pénzéhes, ripacs, alkalmatlan” stb.) kormányfő előre bejelentett beszédét tartotta, hanem utóbb közölték azt is, hogy aláírják az általa előterjesztett dokumentumot.
Fürgébbek nem voltunk az Európai Uniónál, de szerencsére, – ha minden igaz – beérjük. A múlt héten Brüsszelben a miniszterek hatesztendős habozás után határozatot fogadtak el arról, hogy ezentúl a tagállamokban börtönnel büntethető lesz a gyűlöletbeszéd, a faji uszítás, a holokauszt tagadása. Egy-két nappal előtte mondta el fölhívását a mi parlamentünkben Gyurcsány Ferenc a zéró toleranciáról, és ha a Fidesz közben nem kezd el habozni, hamarosan talán törvény is lesz belőle.
Nyerges András
Szegő Péter
2007. április 22. 18:59
2007. április 22.
A szövetség eddigi ügyvezető igazgatóját, Zoltai Gusztávot is megerősítették tisztségében
Feldmájer Pétert választotta újabb négy évre a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) elnökének a szervezet választási közgyűlése vasárnap Budapesten. Feldmájer Péter 103 szavazatból 87 támogató voksot kapott. „Nem dicsőségért, nem pénzért, nem hatalomért fogok küzdeni, hanem a magyarországi zsidóság jövőjéért” – mondta a régi-új elnök megválasztását követően. A szövetség eddigi ügyvezető igazgatóját, Zoltai Gusztávot is újabb négy évre megerősítették tisztségében.
Lemondott képviselői megbízatásáról vasárnap Egyiptomban egy izraeli arab törvényhozó, aki ellen nyomozás folyik hazájában, jelentette be egy munkatársa. A nyomozás kezdete óta, vagyis több hete Kairóban tartózkodó Azmi Bisara Izrael egyiptomi nagykövetségén nyújtotta be lemondását.
2007. április 22. 16:58
2007. április 22. 14:27
Az arab nyelvterület lapszemléje
NOL * Népszabadság Online * 2007. április 22.

