Szeptember végéig befejezi a náci rezsim egykori rabszolga- és kényszermunkásai, valamint más áldozatai számára folyósított kárpótlások folyósítását a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) – közölte a szervezet genfi központja. Ez az a határidő, ameddig az áldozatok, valamint örököseik kárpótlását kiutalják – közölték. Az IOM a határidő lejártát követően semmilyen kifizetést nem folyósíthat, emellett minden fellebbezéssel és örökléssel kapcsolatos határidő is lejár.

„Május elsején Orbán beszédett mondott a Várban… Mint mondta: Azt mondják, a pénznek nincs szaga, se színe. A pénznek valóban nincs, de a gazdájának van, és azt éreztük és láttuk mindenhol, szerte az országban. Orbán Viktor György esztéta és Megyesi publicista szerint zsidózott. A pénz gazdájának ugyanis csak büdös szaga lehet, és innen csak egy lépés, hogy Orbán a „büdös zsidóra” gondolt.

Hárman meghaltak, legalább tizen megsebesültek Hán Junisz közelében, a Gázai övezetben, a Hamász és a Fatah aktivistái között kirobbant összetűzésben. Iszmail Hanije miniszterelnök felhívással fordult a két szervezet tagjaihoz, hogy vessenek véget a csatározásoknak és ne döntsék anarchiába a Palesztin Hatóságot.

Mintha az iráni politikusok kezdenék hozzászoktatni a világot ahhoz, hogy országuk atomfegyverre vágyik. Még most is azt ismételgetik ugyan, hogy a nukleáris technológia csak békés célra kell nekik, de néhányan – mint például Ahmadinezsád elnök – már jövendő atomhatalomként emlegetik Iránt. Azt a kifejezést használják, amellyel a világban az atomfegyverrel rendelkező országokat illetik.

Miután Irán nem teljesítette a nemzetközi közösség azon felszólítását, hogy hagyjon fel az urándúsítással, New Yorkban összeültek az Egyesült Államok, Oroszország, Nagy-Britannia, Franciaország, Kína és Németország külügyminiszterei, hogy megvitassák a teendőket. A nyugati hatalmak szankciókkal szeretnék jobb belátásra téríteni Teheránt, ám ezt Moszkva és Peking ellenzi.

Annyira közömbös lett Európa, hogy indulatából már a méltatlankodásra is alig telik? Hiszen annak idején, amikor Ausztriában a szélsőjobboldali Jörg Haider bejutott a kormányba, az unió szankciókat hozott Bécs ellen.

Az Opus Dei provokációnak tartja a Da Vinci-kód című könyvből készült filmet

Népszabadság * Horváth Gábor * 2006. május 9.

Népszabadság * Munkatársunktól * 2006. május 9.

Meglepetésekkel kezdődött a 2,45 millió dollár összdíjazású salakpályás római férfitenisz-torna: kiesett ugyanis a horvát Ivan Ljubicic, az amerikai James Blake, a spanyol David Ferrer, valamint a chilei Nicolas Massu is. Továbbjutott viszont az első helyen kiemelt Roger Federer, a svájci világelső 1 óra 7 perc alatt verte az argentin Juan Ignacio Chelát.

Nem sokkal a pészach hete után tragikus gyilkosság és öngyilkosság történt Jeruzsálemben, Ramat Denya negyedben. A férj álmában lőtte le feleségét, majd önmagával is végzett. Két árván maradt gyermekük sorsa bizonytalan.

Az Egyesült Államok elnöke – egy német lapnak adott első interjújában – Németország terrorellenes harcban játszott szerepét méltatta és Merkel kancellárasszonyt is dicsérte.

Ahmadinezsád levelet írt Bushnak

Ehud Olmert izraeli miniszterelnök – saját szavai szerint – mindent meg kíván tenni azért, hogy „szilárd zsidó többséget” biztosítson Izraelben.

Az izraeli miniszterelnök szerint enélkül üressé válik a zsidó állam fogalma

Ehud Olmert izraeli miniszterelnök – saját szavai szerint – mindent meg kíván tenni azért, hogy „szilárd zsidó többséget” biztosítson Izraelben. A Herzl Tivadar – a modern politikai cionizmus atyja – emlékének szentelt hétfői parlamenti ülésen kijelentette: megvalósult Herzlnek az az álma, hogy a zsidó nép önálló, független államban éljen, de a feladat ezzel nincs befejezve.

Fényképcserével, személycserével, és utánzással meghamisított úti okmánnyal kísérelte meg átlépni az országhatárt az a kilenc ember, akiket Ferihegyen és egy nemzetközi gyorsvonaton fogtak el a határőrök.

Lengyel diákok tüntetést rendeztek a hét végén Roman Giertych új lengyel kormányfőhelyettes és oktatási miniszter pénteki kinevezése ellen.

Az észak-amerikai lapok szemléje

Szombat – a 21. század magyar-zsidó folyóirata. A Szombat májusi számának tartalmából: