„Május elsején Orbán beszédett mondott a Várban… Mint mondta: Azt mondják, a pénznek nincs szaga, se színe. A pénznek valóban nincs, de a gazdájának van, és azt éreztük és láttuk mindenhol, szerte az országban. Orbán Viktor György esztéta és Megyesi publicista szerint zsidózott. A pénz gazdájának ugyanis csak büdös szaga lehet, és innen csak egy lépés, hogy Orbán a „büdös zsidóra” gondolt. Megyesi továbbmegy, Orbán egy mellébeszélő, gyáva alak, mert ha kimondja, hogy „büdös zsidó”, akkor mi, az ott toporgó tömeg úgy örjöngtünk volna a boldogságtól, hogy a Vár falai még ma is dübörögnének tőle… Ne hülyítsük egymást. Ki temeti akkor az árkot? A kubikos, aki meg „büdös paraszt”. Így ismétlődik újra a mi kis körmagyarunk.” (írja Seszták Ágnes A szagos pénz című cikkében a Magyar Nemzet május 8-i számában.)
„Rátaláltak Fejtő Ferencre… Sem kétely, sem a messziről jött ember visszafogottsága nem kínozza, amikor kifejti véleményét. És hogy mennyire egyoldalúak és bizonytalan eredetűek a hozzá eljutott információk, az legutóbb Friderikusz műsorából is kiderült. A Népszava 97 éves tiszteletbeli főszerkesztője Orbán populizmusát szidalmazva többek közt azon méltatlankodott, hogy a közszolgálati médiumok mennyire egyoldalúan Fidesz-propagandát folytatnak, és ez demokráciában elképzelhetetlen… Fejtő Ferenc elnépszavásodott. S ez baj. Hiteltelenítik a XX. századi értelmiség egyik ragyogó alakját. Erről ő is tehet, de elsősorban azok, akik megvezették, és nem eléggé tisztelve munkásságát belehúzták a kampányba.” (írja Belehúzták című cikkében Borókai Gábor a HetiVálasz május 4-én megjelent számában.)

