Szeptember végéig befejezi a náci rezsim egykori rabszolga- és kényszermunkásai, valamint más áldozatai számára folyósított kárpótlások folyósítását a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) – közölte a szervezet genfi központja. Ez az a határidő, ameddig az áldozatok, valamint örököseik kárpótlását kiutalják – közölték. Az IOM a határidő lejártát követően semmilyen kifizetést nem folyósíthat, emellett minden fellebbezéssel és örökléssel kapcsolatos határidő is lejár. A szervezet emlékeztet arra, hogy a kárigény benyújtási határideje mind a Német Kényszermunka Kárpótlási Programra, mind a Holokauszt Áldozatok Kárpótlási Programja/Svájci Bankok tekintetében 2001. december 31-én lejárt, ezt követően új kárigényt már nem lehet benyújtani. A szervezet korábbi közlése szerint az IOM-hez összesen több mint 332 ezer kárigény érkezett a rabszolga- és kényszermunka kategóriában.
(MTI)

