Öngyilkos merénylőnek nézett férfit lőttek agyon ma Izrael taskenti nagykövetsége előtt – közölte egy neve elhallgatását kérő üzbég rendőrségi tisztségviselő. A nagykövetség épületét egy terepszínű katonai mellényt viselő, kiabáló férfi közelítette meg, aki a mellény zsebeibe robbanóanyagnak kinéző fatárgyakat dugott. A követség üzbég őrei utasították, hogy feküdjön a földre, de ennek nem tett eleget, ezért a követségtől mintegy 15 méterre lövéssorozatot adtak le rá.
Emberjogi szervezetek szerint a hatóságok az elnyomás eszközeként használták az „iszlámista szélsőséges tevékenység” vádját, ez vezetett az Üzbegisztán keleti határvidékén kirobbant felkeléshez. A lázadók 10 rendőrt ejtettek túszul, és Vlagyimir Putyin orosz elnök közvetítését követelik a hatalom és a felkelők között.
A Közbeszerzési Döntőbizottság megsemmisítette a Páva utcai Holokauszt Emlékközpont állandó kiállítására kiírt pályázat eredményét, és egymillió forinttal büntette a pályázatot kiíró programirodát, mert az MSZP-nek is dolgozó cég javára módosították a pályázati feltételeket. Újra indulhat a vesztes cég, a Rajk László nevével fémjelzett Mafilm Szcenika.
Súlyos jogsértés a Holokauszt Emlékközpontban

Lelőtték azt az öngyilkos merénylőt, aki Izrael üzbegisztáni nagykövetségét akarta levegőbe repíteni. Az izraeli külügyminisztérium közlése szerint a merénylő robbanószerrel megrakott övet viselt és megpróbált bejutni az épületbe. A taskenti diplomáciai képviselet előtt posztoló rendőr azonban észrevette és lelőtte.
Az első jelentések szerint sérülés nem történt. Egy izraeli katonai szóvivő beszámolója szerint a detonációt libanoni területről indított terrorista cselekmény okozta. A térség átvizsgálása már megkezdődött. A mostani két robbanást megelőzte egy másik, akkor egy Libanonból kilőtt rövidhatótávolságú rakéta csapódott be az arab ország határától 5 kilométerre lévő Slomi település ipari körzetébe, de áldozatokat nem követelt a támadás.



