2006. május 7. 13:33
NOL * Népszabadság Online * 2006. május 7.
2006. május 7. 14:25
Zsidó telepesekkel csaptak össze a ciszjordániai Hebronban vasárnap hajnalban izraeli rendőrök. A kilakoltatás ellen tiltakozók kövekkel és égő tárgyakkal dobálták meg a rendőröket, és autógumikat gyújtottak fel. Az összecsapásnak legalább tíz sérültje van.
Nemzetközi kántorkoncert, komolyzenei hangverseny, kamaraopera és kortárs tánc, klezmer-musical, fotókiállítás, könyves seregszemle és filmnapok is szerepel a IX. Zsidó Nyári Fesztivál egyhetes programjában, amelyet augusztus 27-től rendeznek meg a főváros több helyszínén – közölték a szervezők.
Izrael nem engedi meg a ciszjordániai illegális zsidó telepek fennmaradását. Ezt Ehud Olmert miniszterelnök jelentette be kormányának első ülésén.
Izrael nem fogja megengedni a ciszjordániai illegális zsidó telepek fennmaradását – jelentette ki az izraeli miniszterelnök kormányának első ülésén Jeruzsálemben. Ehud Olmert azt mondta: zsidó telepesek 105 engedély nélküli vadkolóniát létesítettek az elmúlt évtizedben palesztin területeken, és igyekeznek megakadályozni a palesztin állam létrehozását.
Izraelben első kormányülését tartja az Ehud Olmert vezette kabinet. Közben Hebronban telepesek csaptak össze a rendőrökkel. A családok egy palesztin tulajdonú házat foglaltak el önhatalmúlag. Kilakoltatásukról még pénteken döntött a bíróság. A telepesek kövekkel és égő tárgyakkal dobálták meg a kiérkező katonákat, 13-an sebesültek meg az összecsapásokban.
2006. május 7. 13:18
NOL * Népszabadság Online * 2006. május 7.
Erőszakkal telepítettetek ki egy zsidó családot Hebronban Időpont: 2006-05-07 13:41:10
Számos művészeti ág képviselteti magát az idei Zsidó Nyári Fesztiválon Időpont: 2006-05-07 13:34:06
Ehud Olmert szerint Izrael nem fogja megengedni a ciszjordániai illegális zsidó telepek fennmaradását
Kilakoltattak egy palesztin épületet önkényesen elfoglaló zsidó telepes csoportot Hebronban az izraeli rendőrök. A Ciszjordániában található palesztin épületet a telepesek egy hónapja foglalták el jogtalanul. Kiköltöztetésük előtt a fiatal zsidó telepesek összecsaptak az izraeli biztonságiakkal.
2006. május 7. 10:54
Az izraeli rendőrség katonák bevonásával megkezdte egy ház kiürítését a ciszjordániai Hebron városában. Az épületet ugyanis egy zsidó telepes család foglalta el több mint egy hónapja.
NOL * Népszabadság Online * 2006. május 7.
Zsidó telepesekkel csaptak össze a ciszjordániai Hebronban vasárnap hajnalban izraeli rendőrök. A kilakoltatás ellen tiltakozók kövekkel és égő tárgyakkal dobálták meg a rendőröket, és autógumikat gyújtottak fel. Az összecsapásnak legalább tíz sérültje van.
Zsidó telepesekkel csaptak össze a ciszjordániai Hebronban vasárnap hajnalban izraeli rendőrök, akik egy jogtalanul elfoglalt palesztin ház telepes lakóinak kilakoltatására készültek. A rendőrség közlése szerint több telepes és rendőr megsebesült, pontos számuk, akárcsak az incidens további részletei egyelőre nem ismertek.
A ciszjordániai Hebronban legalább 10-en megsérültek, amikor az izraeli biztonsági erők zsidó telepeseket akartak kilakoltatni. A hatóság emberei megrohamoztak egy palesztin tulajdonban lévő házat, ahová egy hónapja, jogtalanul költöztek be a zsidó telepesek. Az összecsapás azután alakult ki, hogy a telepesek kövekkel kezdték dobálni a katonákat. A kilakoltatásukról pénteken döntött a legfelsőbb bíróság.

