2006. május 7. 13:33
Izrael nem fogja megengedni a ciszjordániai illegális zsidó telepek fennmaradását – jelentette ki Ehud Olmert izraeli miniszterelnök kormányának első ülésén Jeruzsálemben.
„Minden olyan esetben, ha törvényszegés történik, engedmény nélküli választ adunk, és mi magunk sohasem fogunk megbékélni azzal, hogy illegális cselekményeket kövessenek el a területen” – szögezte le a vezető izraeli politikus.
Egy tavaly nyilvánosságra kormánybizottsági beszámoló szerint zsidó telepesek 105 engedély nélküli vadkolóniát létesítettek az elmúlt évtizedben palesztin területeken, és igyekeznek megakadályozni a palesztin állam létrehozását. (MTI)

