Forrás: Klubrádió

Izrael nem fogja megengedni a ciszjordániai illegális zsidó telepek fennmaradását – jelentette ki az izraeli miniszterelnök kormányának első ülésén Jeruzsálemben. Ehud Olmert azt mondta: zsidó telepesek 105 engedély nélküli vadkolóniát létesítettek az elmúlt évtizedben palesztin területeken, és igyekeznek megakadályozni a palesztin állam létrehozását. Izrael, amikor Ariel Saront 2001 márciusában először választották meg kormányfőnek, megígérte az Egyesült Államoknak: kéttucatnyi telepet számol fel, de azóta szinte semmi sem történt.

Comments are closed.