Az izraeli rendőrség katonák bevonásával megkezdte egy ház kiürítését a ciszjordániai Hebron városában. Az épületet ugyanis egy zsidó telepes család foglalta el több mint egy hónapja.
Az izraeli legfelső bíróság pénteken azt a határozatot hozta, hogy a telepesek illegálisan foglalták el az épületet, amely egyébként már évek óta üresen állt egy jogi vita miatt. A bíróság hétfőig adott időt a rendőrségnek a kilakoltatásra. Az éjszaka több száz zsidó telepes érkezett a helyszínre, hogy kinyilvánítsa szimpátiáját a házfoglalókkal. Közülük többen kövekkel kezdték dobálni a rendőröket, majd megpróbálták felgyújtani az egyik rendőrautót is. Az összecsapásokban tíz rendőr és három tüntető megsérült, öt telepest őrizetbe vettek. Vasárnap reggel a rendőrök leverték a zárat és behatoltak az épületbe, ahonnan egyenként kezdték kihurcolni a családtagokat. Nemcsak a familia több mint tíz tagját kell kihozniuk, hanem az időközben szolidarításból a házba zárkózott tucatnyi fiatalt is.

