A megjósolhatatlan következményeket magában hordozó friss közel-keleti drámának, háborúnak máris vannak győztesei, tudniillik a közel- és közép-keleti olajtermelő országok, élükön Iránnal, és távolabb olyan olajhatalmak, mint Venezuela vagy Oroszország.
Magyar Rádió
A Gázai övezetben egy palesztin meghalt, amikor izraeli katonák palesztin fegyveresekkel csaptak össze egy menekülttábor közelében.
A Hezbollah vezetőinek feltételezett bunkerét bombázta szerda este az izraeli légierő Bejrútban. A libanoni főváros déli részén található létesítményre több tonna robbanóanyagot dobtak le. Az első hírek a libanoni síita szervezet vezetőjének, Haszán Naszrallah sejknek a haláláról szóltak, de ezt a Hezbollah cáfolta és közölték, hogy az izraeli gépek egy épülőfélben lévő mecsetet bombáztak le.
Az Európai Uniónak sokkal aktívabbnak kell lennie a Közel-Keleten. Ezzel az elvi kitétellel mindenki egyetért Brüsszelben, de a konkrét teendőkről megoszlanak a vélemények. Mindenesetre a Huszonötök külügyi főképviselője ismét a helyszínen van.
Egyre súlyosabb a helyzet a Közel-Keleten, egyre több a menekült, a halott. Rózsa Erzsébet, a Teleki Intézet főmunkatársa, Shiri Zsuzsa, a Magyar Rádió jeruzsálemi tudósítója és Sayfo Omar újságíró beszélgettek a konfliktusról.
Izraeli harci gépek szerdára virradóra ismét rakétákat lőttek ki Bejrút déli külvárosaira, valamint a libanoni fővárostól délre és keletre fekvő városokra. Válaszul az izraeli légi csapásokra, a Hezbollah ismét észak-izraeli területeket lőtt.
Amikor a Markó Róbert 23 évesen elhatározta, hogy nekivág a világnak és au pairként fog dolgozni Angliában, megpróbált irodalmat keresni, de ilyet magyar nyelven nem talált. Másfél év múlva, amikor hazajött, elhatározta, hogy megírja tapasztalatait – jókat és rosszakat -, hogy másoknak könnyebb legyen.
A nagyhatalmak súlyukhoz mérten próbálnak diplomáciai eszközöket bevetni a háborús helyzet rendezése érdekében, de legalább ugyanennyire fontos minden államnak, hogy saját polgárai biztonságban legyenek.
Izraeli harci gépek keddre virradóra ismét bombázták Bejrút déli külvárosait, a síita Hezbollah fellegvárát. A libanoni főváros lakói hatalmas robbanásokra ébredtek, amelyek 10-12 percenként követték egymást.
Brüsszelben tanácskoznak az Európai Unió külügyminiszterei. Az egyik fő téma természetesen a Közel-Kelet kérdése.
Talán az oroszoknak sikerül – Putyin elnök a G8-ak szentpétervári csúcstalálkozóján arról beszélt, hogy Moszkva minden módon igyekszik elérni: a Hezbollah engedje szabadon az elrabolt izraeli katonákat, és tárgyalásos úton lehessen rendezni a közel-keleti konfliktust.
Újabb hullámban támadott libanoni célpontokat hajnalban az izraeli légierő a fegyveres konfliktus 6. napján, 17-en meghaltak. Izraeli harci gépek észak- és kelet-libanoni területeket bombáztak, és izraeli rakéták csapódtak be Bejrút déli részén is.
A hét legfejlettebb ipari állam és Oroszország vezetőinek hivatalos témái: az energiabiztonság, a járványellenes küzdelem és az oktatás, a G8-ak csúcsértekezletét mégis a közel-keleti háború uralja.
Már biztonságban van az a két szegedi egyetemista is, aki korábban nem tudta elhagyni Libanont – közölte a külügyi szóvivő. Polgár Viktor elmondta, hogy a két fiatal már hajnal óta Damaszkuszban van, és hétfőn reggel érkezhetnek haza. A külügyminisztérium szóvivője szerint Libanonban egyetlen magyar sem sérült meg az izraeli légitámadásokban.
Ismét rakétatámadás érte reggel Libanon felől az észak-izraeli Haifát, legkevesebb nyolc ember meghalt, további 14 megsebesült.
Az izraeli légierő hajnalban ismét több hullámban bombázta a libanoni főváros déli külvárosait. A hadműveletek kezdete óta ez volt az eddigi legsúlyosabb légicsapás, Bejrút nagy része sötétségbe borult.
Amerikának egy gyenge Oroszország az érdeke, Putyin célja pedig az, hogy helyreállítsa Oroszország hatalmát. Ebben segíti őt az olajárak magasba törése, hiszen már ma is lényegében egy energiapolitikai szuperhatalom elnöke.
Hatalmas csatában a fináléba jutott U20-as női kosárlabda-válogatottunk az Európa-bajnokságon.
Az izraeli légierő reggel öt hullámban újabb célpontokat támadott Dél-Libanon legnagyobb városában, Szidónban a libanoni hadsereg állásai közelében.
Az izraeli légierő csapást mért a palesztin gazdasági minisztérium épületére és egy hídra Gázában. Az eddigi jelentések szerint senki sem sérült meg.

