Forrás: Magyar Rádió

Hatalmas csatában a fináléba jutott U20-as női kosárlabda-válogatottunk az Európa-bajnokságon.

A soproni kontinenstorna elődöntőjében a mieink 75-75-ös döntetlent játszottak Franciaországgal, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban a magyar csapat 87-85-re győzött, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba, ahol Oroszországgal küzd meg az aranyéremért, miután az oroszok 80-73-ra verték a spanyolokat.

A fiúknak viszont nem megy…

Az Izmirben zajló 20 éven aluli A-divíziós Európa-bajnokságon második mérkőzését is elveszítette a magyar válogatott. A mieink hiába vezettek a félidőben 45-30-ra Izrael legjobbjai ellen, végül 72-68-as vereséget szenvedtek.

A magyarok legeredményesebb játékosa a 22 pontot dobó Tóth Norbert volt. Válogatottunk következő ellenfele vasárnap este Olaszország lesz.

Mobilpress

Comments are closed.