
A Magyar Gárda létrehozása rossz válasz a problémákra, a válságra – jelentette ki Orbán Viktor a Budapestre akkreditált nagykövetek előtt. Kövér László A Heti Válasznak adott interjújában a gárdával kapcsolatban azt mondta, „a hülyeség mélységei” lepik meg újra és újra, Deutsch-Für Tamás pedig az ETV-ben a szervezet megalakítását politikai felelőtlenségnek, ostobaságnak nevezte. Politológusok szerint azonban az egyértelmű fideszes elhatárolódás még mindig nem történt meg.
Csaknem fél tucat javaslat van már napirenden a gyűlöletbeszéd korlátozására; most a kormyány próbálja – részben beépítve az eddigi elképzeléseket – a Polgári Törvénykönyv (Ptk.) módosításával megteremteni a sértő megnyilvánulások elleni eredményes fellépést lehetőségét. A javaslatot várhatóan már hétfőn a parlament elé terjesztik. A szaktárca eközben fogást keres a kuruc.info nevű internetes oldalon, míg a Magyar Gárda megalakulása nyomán szóba került az egyesülési jogszabályok átalakítása is.
2007. augusztus 28. (9. oldal)
A baloldal célja a frontok újraértelmezése, nem pedig egy eszmei vita lefolytatása
2007. szeptember 7. 0:04






