2007. szeptember 3. 17:46

2007. szeptember 3. 15:31

A dokumentumban leírták, hogy a magyar társadalom meghatározó része egyértelmű elutasítással válaszolt a gárda megalakulására

Az ellenzéki párt szerint a kormányfő saját politikai túléléséért „hiszterizálja” a közvéleményt

Október 23-a előtt egy-két nappal avat újra gárdistákat a Jobbik által létrehozott Magyar Gárda. Azért hozták előre a több száz ember avatását, mert attól tartanak, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök minden megtesz majd azért, hogy lejárassa a Magyar Gárdát.

Az ellenzéki párt vezetése szerint az elmúlt két hét gyűlöletkampányának eredményeképpen nyilvánvalóvá vált: „a miniszterelnök saját politikai túlélése érdekében minden írott és íratlan szabályt felrúgva hiszterizálja a magyar és a nemzetközi közvéleményt”.

NOL * Népszabadság Online * 2007. szeptember 3.

NOL * Szekeres Gabriella * 2007. szeptember 3.

A Külügyminisztérium hétfőn nyilvánosságra hozta a misszióvezetőknek küldött tájékoztatást a Magyar Gárdáról. A tárca azt követően jelentette meg webhelyén a körtáviratot, hogy a parlament külügyi bizottságának fideszes elnöke közölte: a minisztérium utasítást küldött a nagyköveteknek.

Gyenge Zsolt a Blikk címplaján

A Kereszténydemokrata Párt (KDNP) elnöke szerint a Magyar Gárda megalakulását követően sincs szükség arra, hogy felszámolják a helyi szinten meglévő együttműködéseket a Jobbikkal; erről Semjén Zsolt az MTI-nek adott interjúban beszélt.

A Külügyminisztérium hétfőn nyilvánosságra hozta a misszióvezetőknek küldött tájékoztatást a Magyar Gárdáról. A tárca azt követően jelentette meg webhelyén a körtáviratot, hogy a parlament külügyi bizottságának fideszes elnöke közölte: a minisztérium utasítást küldött a nagyköveteknek.

A Fidesz nem ért egyet Gyurcsány Ferenc elmúlt időszakban képviselt politikájával.

Nyilaskeresztet festettek és gyalázkodó szöveget írtak a Kaposvári Cigány Kisebbségi Önkormányzat irodájának falára hétfőre virradó éjszaka – közölte a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője az MTI-vel.

A Magyar Gárda kapcsán bemutatott közösségi mélyrepülés persze a pozitívumokat sem nélkülözte. Örülhetünk annak, hogy ha más nem, legalább egy közös tünetegyüttes összeköti nagyjainkat és örülhetünk az eddig, és minden bizonnyal a továbbiakban is kutya-macska harcot vívó KDNP és SZDSZ pillanatnyi összhangjának, ami nyilván programhiba volt.

Brüsszelben és Genfben újra életre kelhet Durban rosszemlékű szelleme. Miközben az ENSZ és az Európai Unió elfogulatlan félként igyekszik feltűnni a palesztin-izraeli konfliktusban, az ENSZ Közgyűlése úgy döntött, hogy ismét konferenciasorozatot kezd a rasszizmusról. Ennek csúcspontja egy 2009-re tervezett nemzetközi találkozó lesz.

Lékó Péter komoly felkészülés után bizakodva utazik Mexikóba, a szeptember 12-én kezdődő sakkvilágbajnoki tornára – derült ki a magyar nagymester hétfői sajtótájékoztatóján

A Fidesz elnöksége megtárgyalta a két hete folyó hisztériakampányt, és lezártnak tekinti az a vitát, amelyet Gyurcsány Ferenc gerjesztett. Navracsics Tibor hétfői sajtótájékoztatóján ismertette azt az elnökségi határozatot, amelyet a Szövetség hozott a két hete folyó médiakampánnyal kapcsolatban.

Lékó Péter komoly felkészülés után bizakodva utazik Mexikóba, a szeptember 12-én kezdődő sakkvilágbajnoki tornára – derült ki a magyar nagymester hétfői sajtótájékoztatóján.

Nyilaskeresztet festettek és gyalázkodó szöveget írtak a kaposvári cigánykisebbségi önkormányzat irodájának falára hétfőre virradó éjszaka, közölte a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője. Kokas Sándor elmondta, a cigány kisebbségi önkormányzat feljelentése alapján a rendőrség önkényuralmi jelkép tiltott használata miatt indított eljárást ismeretlen tettes ellen.