az önkormányzatokhoz, a Fõpolgármesteri Hivatalhoz,
a Kulturális Minisztériumhoz, az alakuló kormányhoz!

Budapest Európa egyik kulturális fõvárosa az alkalmi kitüntetõ cím nélkül is.

A kulturális rangot részben épített örökségének köszönheti. Folytonosan változó eleven kulturális életének ez ad változatlan tárgyi hátteret. Lakói számára ez nyújtja az otthon érzetét. Idegenforgalma számára ez a fõ vonzerõ.

Budapest épített örökségének megõrzésére, rangjához méltó kezelésére Európa más nagyvárosaihoz és a magyar vidéki városokhoz képest is jóval kevesebb figyelmet fordítanak azok, akik ennek a városnak megválasztott vagy kinevezett gazdái.

A folyamatosan napirendre kerülõ botrányok, visszaélések, szabálytalan bontások, a városképbe nem illeszkedõ és a környezetet súlyosan terhelõ építkezések, a város életminõségét rontó intézkedések, elmaradó felújítások, kidolgozásra váró rehabilitációs programok, sürgetett jogi reformok elmaradása késztet arra, hogy felhívjuk az érintett hivatalok és kormányzati szervek figyelmét a tarthatatlan állapotra.

Újra és újra civil szervezetek fellépésére van szükség az épített örökség, a lakásbérlõk jogainak védelmében, az önkormányzati gazdálkodásban mutatkozó, a közvagyont érintõ visszaélések megszüntetéséért, ezért:

Követeljük a civil városvédõ mozgalom szimbólumává lett Király utca 40. azonnali állagmegóvását és helyreállítását!

Követeljük a VI. és VII. kerületben a helyi lakosok sérelmére kötött, az önkormányzatoknak hasznot nem hozó, az értékek pusztítását eredményezõ, korrupciógyanús opciós szerzõdések érvénytelenítését! Követeljük a lakásbérlõk elõvásárlási jogának tiszteletben tartását, mint az értékek megõrzésének, fenntartásának feltételét, az Andrássy úti paloták elidegenítésének felülvizsgálatát, az Andrássy út lakóterületként való megõrzését! Követeljük a hivatali helyzetükkel visszaélõ tisztviselõk felelõsségre vonását!

Követeljük a Budapest belsõ részeinek felújítására, az általános életfeltételek javítására irányuló rehabilitációs program kidolgozását, ennek érdekében kormányzati szinten megszervezett együttmûködést az érintett intézmények között! A hosszútávú, és tényleges lakossági egyeztetéssel készülõ tervek elfogadásáig a Fõváros éljen változtatási tilalom kimondására vonatkozó jogával! Követeljük a területi védettséget élvezõ városrészekben a bontások leállítását! Követeljük a városfejlesztés területén a helyi demokrácia jelenlegi hiányának felszámolását!

Követeljük Budapest világörökségi területein a kezelési terv életbe léptetését!

Követeljük a belsõ városrészek kereskedelmi életének újjáélesztését szolgáló intézkedések kidolgozását és érvényesítését!

Követeljük a város belsõ zöldterületeinek növelését, intenzív gondozását, a város utcáinak, levegõjének tisztaságát elõsegítõ intézkedések azonnali meghozatalát, a városkörnyék zöldterületeinek fokozott védelmét!

2006. május 23.

Óvás! Egyesület

Élõlánc Magyarországért

további csatlakozó szervezetek

Comments are closed.