Az őszi politikai évadot megnyitó parlamenti beszédében a köztársasági elnök szólt az utóbbi egy év poltikai zavargásairól, s azt kérte, ne az Árpád-sávos zászlót válassza jelképül, aki ki akarja fejezni ellenzékiségét. A beszéd elhangzásának estéjén a Parlament előtt megjelent tüntetők zsidóztak, komcsiztak, s a kifelé hajtó MSZP-sek autóját köpködték, zászlórudakkal ütötték.
A tüntetők ugyanis tovább használják az árpádsávos zászlót, mert úgy vélik „a zászló körüli marakodás a politikai színház része, és ebben részt vesz a köztársasági elnök is”. Eközben az államfőt cáfolja a rendőrség és az ügyészség. Nem értik, Sólyom László mire célzott, amikor a tavaly őszi események kapcsán jogsértő rendőrökről beszélt, akiknek többsége azonban a hatóság ellenállása miatt nem kerül bíróság elé.
Népszava Online


szeptember 13th, 2007 at 01:24
ebarat, az elnök a beszéde után azonnal kivonult (mint a Zrinyi)
igy a Fidesz is azonnal kivonulhatott, mert válaszra egyik sem kiváncsi. Ez a párhuzamos kommunikációk magas iskolája, az urak pénzünkért pöfeszkednek és egymás mellett elbeszélnek, majd beülnek autóikba és elvonulnak ki-ki hová, egyik a palotájába, a másik a parlamenti folyosóra vagy a jól temperált parlamenti szobájába.
Nem ilyen parlamenti demokráciát akartunk, akarunk.
Másutt a pártok képviselői a Parlamentben vitáznak azért hogy az őket oda delegált emberek hallják, lássák és tudják, hogy adópénzükből mit akarnak tenni.
A mi parlamenti képviselőink csak a poziciójuk megtartásával, a kis pénzecskéjükkel törődnek, a választó polgárok érdekei számukra semmit sem jelentenek. Amint szó van arról, hogy ne számolatlanul, számlák és igazolások mellett költsék a kiizadt adóinkból a pénzt, akkor azonnal tudnak intézkedni, hogy ez ne történhessen meg.
A jövedelmeik növekedését rendre saját maguknak megszavazzák, de például az inflációt követő bérnövekedést, nyugdijemelést azt már nem, hát miből telne akkor nekik. A fazék csak egy van, abból ők szeretnének minnél többet meriteni és a resztli azon marakodjanak a népek. Jöhetnek a sztrájkok, demonstrációk ez csak nekik jó, mert eltereli a figyelmet a valódi bajoktól. Hát igy élünk mi…