Forrás: Magyar Hírlap

Levelet küldött Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Lendvai Ildikó, az MSZP parlamenti frakciójának vezetője Orbán Viktornak, a Fidesz pártelnökének és Navracsics Tibor frakcióvezetőnek. A kormányfő és a szocialista politikus a Fidesz korábbi, a Zsidó Világkongresszus és az Európai Zsidó Kongresszus vezetőinek írt levelére reagált. Az ellenzéki párt vezetői ebben biztosították a szervezetek elöljáróit, Ronald S. Laudert és Mose Kantort – a Magyar Gárda miatt érzett félelmükre reagálva -, nem engedik, hogy bármely honfitársunkat származása, vallási vagy egyéb identitása alapján hátrányos megkülönböztetés érjen.

A miniszterelnök és a szocialisták frakcióvezetője most ezt az állásfoglalást kérdőjelezte meg Orbán Viktornak a korábbi, a baloldalra és a Jobbikra vonatkozó kijelentéseit idézve. Levelükben ezek visszavonásától teszik függővé, hogy hitelesnek tekintsék a Fidesz korábbi ígéretét.

Navracsics Tibor frakcióvezető rövid válaszban reagált a megkeresésére: „A mai napon faxon átküldött, a jelen helyzettel kapcsolatos gondolataikat tartalmazó levelüket érdeklődéssel, ám némi értetlenséggel olvasva jelezni kívánom, hogy a levelet megkaptuk.”

(MH)

Comments are closed.