Huszonöt évnyi tárgyalás után újra felépülhet Bécs belvárosában a Hakoah Sportzentrum, egy zsidó iskola, és egy kollégium. Az alapkövet hétfőn helyezték el a Simon Wiesenthal Gasséban.
A Hakoah-t 1909-ben alapították, és a maga korában a világ legnagyobb amatőr sportegyesületének számított. A náci hatalomátvétel után a klub karrierjének vége szakadt, a sportolóknak menekülniük kellett. Magát a sportpályát is mindössze négy évvel ezelőtt kapta vissza a zsidó közösség.
Itt kezdték el a nagyszabású építkezést. Ahogy Ariel Muzicant, a Zsidó Kulturális Egyesület vezetője fogalmazott, öröm és büszkeség tölti el, hogy több évtized után felépülhet a komplexum.
Az ünnepélyes alapkőletételen jelen volt Liese Prokop belügyminiszter (Oszták Néppárt), Bécs gazdasági tanácsnoka, Sepp Rieder (Osztrák Szociáldemokrata Párt), és a Zöldek szövetségi képviselője, Alexander Van der Bellen is.
A fenti tervek mellett terveznek egy uszodát is építeni, az erre szükséges két és fél millió eurót Paul Haber, a sportszövetség elnöke szerint szponzorációból elő tudják teremteni. Ezt a törekvést támogatja Markus Rogan úszóbajnok is.
A 2008-ban átadandó campus felépítésére a szükséges húszmillióból Bécs mintegy hétmillió eurót ad támogatásként, nagyrészt kárpótlási pénzből.
Forrás: Echotv

