A nyugat-ausztráliai szövetségi bíróság megkezdte a meghallgatásokat a Zentai-ügyben – jelentette pénteken az ausztrál ABC médiatársaság. A háborús bűnökkel vádolt 84 éves Charles Zentai kiadatási pere az idén februárban kezdődött meg egy perthi állami bíróságon, de elnapolták, miután Zentai védői – akik szerint a bíróság nem illetékes az eljárásban – a szövetségi törvényszékhez fordultak. Zentai kiadását a magyar kormány kérte az ausztrál hatóságoktól a Simon Wiesenthal központ vádja alapján, miszerint az egykori katonatiszt 1944 novemberében megkínzott és megölt Budapesten egy 19 éves zsidó fiatalembert. Zentai, aki tagadja a vádakat, várhatóan szeptember 22-én áll ismét a perthi állami bíróság elé.
(MTI)

