Forrás: Origo

Utolsóként csatlakozott a legjobb nyolc mezőnyéhez a női egyesben Martina Hingis a Roland Garroson. A korábbi világelső svájci a vasárnap sötétedés miatt félbeszakadt mérkőzése mai folytatásában már nem bízott semmit a véletlenre, ötven perc alatt 6:3-ra megnyerte a döntő játszmát az ezen a szinten újoncnak számító izraeli Shahar Peer ellen. A férfiaknál először jutott a nyegyeddöntőbe Ivan Ljubicic, de igaz ez Julien Benneteau-ra is, mindketten spanyol ellen mentek tovább. A címvédő Rafael Nadal, három vereség után jobbnak bizonyult a korábbi világelső Lleyton Hewittnál.

Nem aludhatott nyugodtan Martina Hingis vasárnap éjjel. Először az idei French Openen játszmát vesztett, és egyértelművé vált, hogy ellenfele, a tizenkilenc éves Shahar Peer nem véletlenül nyert meg az utolsó tizennégy mérkőzéséből tizenhármat, és maradt veretlen a prágai, valamint az isztambuli GP-n. A jeruzsálemi lány arra készült, hogy Jelena Gyementyjeva után egy másik korábbi Roland Garros-finalistát is elbúcsúztatva az első izraeli lesz a női tenisz történetében, aki negyeddöntőt játszhat Grand Slamen. Hingis azonban hétfőn négyszer is elnyerte az adogatójátékát és magabiztosan győzött.

„Nekem kedvezett, hogy tegnap a második szett után nem folytattuk. Ő pont elkapta a ritmust, így pedig ma frissen mehettem fel a pályára. Soha nem játszottam ellene, és amióta utoljára láttam rengeteget fejlődött. Örülök, hogy nyertem, féltem a vereségtől” – vallotta be Martina Hingis, aki természetesen beszélt a keddi, Kim Clijsters elleni rangadóról is. Legutóbb januárban, Melbourne-ben találkoztak a negyeddöntőben, és akkor a belga örülhetett (6:3, 2:6, 6:4), de összesítésben még mindig 4:2 a nagy visszatérőnek.

„Sokat fejlődtem január óta. Akkor minden új volt, örültem, hogy nyertem az első fordulóban. Most csalódott lettem volna, ha nem jutok el a negyeddöntőig. Ez a legnagyobb különbség az akkori és a mostani Martina között. A legtöbb önbizalmat a római diadal adta. Ott hét nap alatt, hat meccset játszottam. Azóta tudom, bármit képes vagyok túlélni. Nincs más dolgom, mint a játékomra koncentrálni, és nem érdekel, ha minden nap pályára kell mennem, mert tudom, hogy képes vagyok sorozatban jól játszani. Ráadásul salakon még többet számít a fizikai felkészültség. A labdamenetek hosszabbak, ami nekem kedvez Kimmel szemben, mert van időm a saját játékom játszani. Szerencsére, a legutóbbit kivéve, rövid mérkőzéseim voltak, sikerült spórolnom az energiámmal” – bizakodott Hingis.

Mindössze huszonnyolc percig tartott a Philippe Chatrier-stadion hétfői első felvonása. A franciák egyik szeme sírt, a másik nevetett: a pénzükért szerettek volna többet kapni, de a spanyol Alberto Martin hátsérülése 1:5-nél mégis egy hazai reménység győzelmét jelentette. A huszonöt éves Julien Benneteau pályafutása legnagyobb sikerét érte el a nyolcba jutással.

„Nagyon szerencsés voltam ma, nehéz elhinni, hogy negyeddöntős vagyok a Roland Garroson. Azért ehhez én is kellettem, mert például Bagdatisz ellen nagyon nagy csatában, keményen küzdve nyertem” – mondta boldogan Benneteau, akire legközelebb Ivan Ljubicic vár a centeren. A negyedik kiemelt horvát, három óra alatt bizonyult jobbnak a spanyol Ruben ramirez Hidalgonál. (6:3, 3:6, 6:3, 6:2). A huszonnyolc éves alicantei múlt kedden nyert először mérkőzést Grand Slamen, és úgy belejött, hogy honfitársa, a tizenötödik kiemelt David Ferrer sem tudta megállítani. Ivan Ljubicic azonban már túl erős volt neki.

A férfi egyes címvédője, a szombat óta 20 éves Rafael Nadal négy szettben verte a korábbi világelső Lleyton Hewittot. A második helyen kiemelt mallorcai klasszis sorozatban 57. salakpályás mérkőzésén diadalmaskodott, így tovább javította rekordját.

Eredmények  

férfiak, nyolcaddöntő:

Nadal (spanyol, 2.) – Hewitt (ausztrál, 14.) 6:2, 5:7, 6:4, 6:2

Ljubicic (horvát, 4.) – Ramirez Hidalgo (spanyol) 6:3, 3:6, 6:3, 6:2

Benneteau (francia) – Martin (spanyol) 5:1-es állásnál Martin

visszalépett

nők, nyolcaddöntő:

Hingis (svájci, 12.) – Peer (izraeli, 31.) 6:3, 2:6, 6:3 

a negyeddöntő párosítása:

Vaidisova (cseh, 16.) – V. Williams (amerikai, 11.)

Szafina (orosz, 14.) – Kuznyecova (orosz, 8.)

Henin-Hardenne (belga, 5.) – Grönefeld (német, 13.)

Hingis – Clijsters (belga, 2.)

Siklós Erik

[origo]

Comments are closed.