Forrás: RTL Klub

Ehud Olmert négypárti koalíció élén irányítja majd az országot, de ezt még bővíteni szeretné, hogy politikája nagyobb támogatást kapjon.

Saját pártja, a Kadima, a 120 parlamenti mandátumból, 29-et szerzett meg. Ezért kellett szövetséget kötnie a baloldali Munkapárttal, az ultra-ortodox Sassz-al, és a Nyugdíjas párttal.

Célkitűzései között szerepel Izrael végső határainak meghúzása, kivonulás több, palesztinok lakta területről. Olmert egyébként január 4-től megbízott kormányfőként dolgozott, miután az addigi miniszterelnök Ariel Saron kómába esett. Később a Saron által alapított Kadima élén megnyerte választásokat.

Comments are closed.