Megkapta a bizalmat csütörtökön az új izraeli kormány, amelyet az Ariel Saron örökébe lépő, Ehud Olmert vezet. A képviselők 65:49 arányban szavazták meg Olmert kabinetjét.
Ehud Olmert először január 4-én vette kézbe a kormányrudat helyettesként, amikor Ariel Saron súlyos agyvérzést kapott. A március végi parlamenti választáson már ő vezette a Saron által tavaly alapított Kadima (Előre) pártot. A 24 tagú kormányban a centrista Kadima párton kívül helyet kapott a balközép Munkapárt, a Sasz ultraortodox vallási párt és a Nyugdíjaspárt.

