2006. május 2. 12:12
Az izraeli kormányfő tárgyalni akar Mahmúd Abbásszal.
Ehud Olmert ügyvezető izraeli miniszterelnök még ebben a hónapban találkozni akar Mahmud Abbász palesztin elnökkel – közölte egy neve elhallgatását kérő magas rangú izraeli kormányhivatalnok. A tárgyalásra, amelynek az időpontját még nem állapították meg, Olmert május 20-ra tervezett washingtoni látogatása után kerülhet sor – mondta az illető.
Ez lesz az első ilyen szintű izraeli-palesztin kapcsolatfelvétel Ariel Sharon izraeli kormányfő és Mahmud Abbász tavaly februári találkozója óta. Izraeli részről elutasítják a kapcsolattartást az év eleji palesztin választás győztesével, a szélsőséges Hamász mozgalommal. (MTI)

