Forrás: NOL

Népszabadság * Zalán Eszter * 2005. december 22.

A Hamasz mindig a feszültségből, a békefolyamat stagnálásából, a palesztinok kiábrándultságából, az izraeli megszállásból húzott hasznot. Ha a palesztinok újra érzik a politikai folyamat eredményességét, akkor a Hamasz meggyengül – érvelt a radikális szervezet választási részvétele mellett lapunknak nyilatkozva Maen Areikat. A Palesztin Felszabadítási Szervezet tárgyalási osztályának nemrég Budapesten járt igazgatója szerint mindkét oldal kimerült, és reális megegyezésre vágyik.

– A világban sok merénylő hivatkozik a palesztin-izraeli konfliktusra szörnyű tetteik igazolására, ezért nemzetközi érdek véget vetni a viszálynak – hangsúlyozta Areikat. Palesztin részről kizárt több kompromisszum: Izrael elfogadása így is „komoly megalkuvás” volt. – Ha Izraelben újraválasztják Ariel Saront, mi tiszteletben tartjuk a döntést. De elvárjuk az izraeliektől, hogy ők is tartsák tiszteletben a palesztinok választását, főleg, ha arról van szó, hogy ki vehet részt a választásokon – utalt Areikat a Hamasz részvételére, melyet Izrael hevesen ellenez.

Comments are closed.