Peresz: Iránt ki kell zárni az ENSZ-ből! Időpont: 2005-10-27 09:26:17
Irán kizárását követelte az ENSZ-ből Simon Peresz izraeli miniszterelnök-helyettes, miután az iráni elnök Izrael elpusztítását szorgalmazta.
Mahmúd Ahmadinezsád úgy fogalmazott: ahogy Khomeini imám mondta, Izraelt le kell törölni a térképről.
Ariel Saron izraeli kormányfőhöz írt nyílt levelében Simon Peresz azt írta: felfoghatatlan, hogy egy ENSZ-tagállam élén olyan ember állhat, aki népirtásra buzdít – tudósít a Magyar Rádió.
Stop!

