Akkor most ott tartunk, hogy a főváros XII. kerületének Fideszes polgármestere, buzgón építi (közpénzen) kerületének egyik legforgalmasabb pontján a turulmadarat. Azt, amelyről minden felnőtt magyar ember tudja, hogy 1919-től előbb a soviniszta ultranacionalista és antiszemita csoportosulások, így az egyetemi zsidóverésben jeleskedő turulisták „totemállata” volt, később valamennyi fél- és egésznáci szerveződés a turulmadarat – mely az irredenta dalt kocsmákban részegen bömbölő mai neonácik szerint majd Erdély szent bércére visszaszáll – jelképének tekinti. Ezen az oldalon már írtam arról, hogy micsoda botrány az, hogy a törvénytiszteletetben példát mutatni köteles polgármester az engedélyezésre jogosult főváros és a Közigazgatási Hivatal tiltása ellenére a törvényeket semmibe véve nekiáll építeni – turulmadarat. A ravasz polgármester abban bízik, hogy ha kutyafuttából – hogy a botrány teljes legyen október 23. előestéjére – összetákolja ezt a mafla madarat, akkor törvény ide, törvény oda, annak elbontása (lásd Terror Háza pengefal) csak újabb botrányok árán vagy egyáltalában nem történhet meg.
Az egész ócska, gusztustalan, törvénysértő akció (amelynek hitványsága nem ellensúlyozza az, hogy előrelátó rafináltsággal a zsidómentésben jeleskedő igazaknak is – ugyancsak törvénytelenül és ugyancsak engedély nélkül – emlékművet építtetett a polgármester), maga a megtestesült botrány és az egész Fidesz-mentalitás hiteles tükörképe. Arra nem gondol – vagy nagyon is gondol? – a kerületi polgármester, hogy a turulmadár törvénytelen felépítése után az összes eszement fél- és egészbolond, fél- és egésznáci csoportosulások a „63 vármegyétől”, Csurkáig, Jobbikig, Vér és Becsületig boldogan várja a turulmadár körüli botrányt. Ezek ott fognak randalírozni, síppal-dobbal üvöltözik, hogy a Nagy -Magyarországot és Horthy Miklóst Szálasit jelképező turult lebontani nem engedik. És amennyiben a főváros és egyéb szervek tehetetlenkedése miatt ez a szobor – vagy minek nevezzük – ott marad, akkor gratulálunk XII. kerület vezetésének, ideális állandó találkozóhelye lesz mindenfajta szélsőjobboldali bagázsnak. Ezt akarja a XII. kerület polgármestere? Ezt akarja a Fidesz? Furcsa színvallás ez a turul-dolog. Mikor ezeket a sorokat leírom, épp azt olvasom Martonyi János ex-külügyminiszter tollából, hogy mennyire igaztalan volt Gyurcsány Ferenc Amerikában az elnöknél tett látogatásakor Orbán Viktorral szemben, hiszen ők igenis a legerőteljesebben elhatárolódtak Csurkáéktól, mikor azok kijelentették hogy az amerikai nép megérdemelte a 2001. szeptember 11-i terrortámadást. Hát most itt a jó alkalom, hogy a Fidesz elhatárolódjon a szélsőségektől – de az 1998-2002-es Fidesz-Csurka összjátékra, meg Kövér Lászlóra gondolva azt is mondhatom, hogy elhatárolódjék rosszabbik önmagától.
Szász István
Szász István

