Az izraeli kormányfő két további ciszjordániai város ellenőrzésének átengedését ígérte Mahmúd Abbász palesztin elnöknek, a Jeruzsálemben tartott csúcstalálkozón. Emellett további bebörtönzött palesztin foglyok szabadon bocsátását is kilátásba helyezte. Mindezek ellenére a csúcstalálkozó eredményei a palesztinokban csalódást keltettek. Saron hivatala közleményben tudatta, hogy a csúcstalálkozó véget ért, de részleteket nem közölt. Abbász – csalódottságának jeleként – Ahmed Korei palesztin miniszterelnököt bízta meg a sajtó tájékoztatásával. Korei Rámalláhban hangot adott elégedetlenségüknek. Hangsúlyozta, hogy a tárgyalás nehéz volt és nem felelt meg a Palesztin Hatóság előzetes várakozásainak.A csúcstalálkozón Saron garanciákat akart kapni a palesztin féltől arra, hogy nem nyitnak tüzet a Gázai övezetből augusztus közepétől kivonuló izraeliekre.

