Forrás: Izraeli Nagykövetség

Budapesten koncerttel ünnepli Németország és Izrael a diplomáciai kapcsolatfelvétel 40. évfordulóját.

A Festetics Palotában, a német nyelvű Andrássy Egyetemen az este 6 órakor kezdődött ünnepségen a német és az izraeli nagykövet beszéde után a Tel-Aviv Trió adott koncertet. A három fiatal izraeli zenész időlegesen Németországban él.

 

A német nagykövetasszony, Ursula Seiler-Albring az ünnepségen elmondta,  Berlinben és Tel- Avivban is foglalkoztak azzal a gondolattal, hogy ezt az évfordulót a két országon kívül is meg kellene ünnepelni. Örömét fejezte ki, hogy a budapesti izraeli nagykövetség segítségével a közös fogadóországban is emlékezhetnek közösen. A nagykövetasszony kiemelte, hogy a német-izraeli kapcsolatokban mindig ott van az emlékezés a náci Németország által az európai zsidóság ellen elkövetett Soa emberiség ellenes bűnére. Hangsúlyozta, hogy tisztelet és elismerés illeti meg azokat az izraeli politikusokat, akik 40 évvel ezelőtt belső ellenállásukat legyőzve bizalmukról biztosították a demokratikus Németországot.Ursula Seiler-Albring idézte David Ben-Guriont, Izrael első miniszterelnökét, aki azt mondta, hogy aki nem hisz a csodákban, az nem realista. Ez a mondás jól illik a német-izraeli kapcsolatokra.

 

David Admon izraeli nagykövet szintén a különleges kapcsolatokról beszélt és megállapította, hogy korunk Németországa elkötelezetten ápolja ezeket a kapcsolatokat és a legkülönbözőbb nemzetközi fórumokon támogatja Izraelt. Sokat tett annak érdekében, hogy Izrael és szomszédai közt béke legyen.Meg kell említeni, hogy Németország Izrael egyik legjelentősebb kereskedelmi partnere Európában és a két ország széleskörű együttműködést alakított ki az élet minden területén. A nagykövet külön nagyra értékelte, hogy a német kormány elkötelezetten harcol az antiszemitizmus, a rasszizmus és a gyűlöletkeltés ellen.

 

 

Comments are closed.