Péntek délután, nemrég fejeztem be a MUNKÁM.. Irány a Népliget, a jegyeket már reggel megvettük, 6-os kocsiállás, régi Ikarusz, a tavalyról már ismert bácsival… Igen, igen ez a komádi busz…. Komádi???? tavaly megnéztem a térképet hol is van, a lényeg, hogy Szarvasig csak Kecskeméten áll meg… 16:15 indulunk, iszonyat hideg van a múzeumból előhúzott járaton… Valahova betettem egy pulóvert, meg a walkmant is elő kéne keresni, bekészítettem kedvenc izraeli kazettámat is…
Hát újra úton, M5-ös, Kecskemét, 44-es főút,… Cserkeszőlő, Kunszentmárton, Öcsöd, minden a helyén, ja és a tiszaugi híd, mondtam már, hogy rajta voltam pár éve az első menetrendszerinti Volán buszon, amilyik áthajtott az új hídon…
LUKOIL kút BÉKÉSSZENTANDRÁS előtt, kezdünk készülődni… A sofőr először húzódozik, végül letesz a Shell kútnál… Néhány lépés, s beérünk a táborba…
Pár óra önfeledt kacagás, jó beszélgetések, jövőkép, meg nyáridézés… Channás vacsora, Miki krémes reggeli majd csirkés zsidó tojásos ebéd…
S már indulunk is vissza a sabesz kimenetele után… Búcsú a 20-as szobától,… a Mifkád tértől,… a kék kaputól,…
Visszlát Szarvas!!!!!!
44-es főút…