Forrás: JNA – Jewish News Agency
Már annál a résznél, hogy vannak varázslói képességekkel születők és erre alkalmasint születésüktől fogva képtelenek sejthettünk valamit.
Aztán a sárvérű/aranyvérű veszekedéseknél már bizonyosak is voltunk, Harry Potter körül valami nem stimmel. És tényleg. Főként izraeliek konferenciát szerveztek a téma köré, és ott vizsgálták Harry származásának problémáját (nem mindegy, kivel barátkozik a gyerek).
Az egyik tüneményes résztvevő, Amy Miller szerint kétség nem férhet hozzá, hogy Harry Potter zsidó lélekkel, szakszerűen szólva „nesámá”-val rendelkezik. Azzal nincs baj, hogy se kóserság, se kipa, és a Roxfort sem kifejezetten jesiva. Miller kisasszony szerint azonban „ahogy együtt tud érezni másokkal” és egyébként pedig a hite is bizton elárulják származását. (kiköpött imák ugye), és ebbe az sem zavarja őket, hogy azok többnyire latinul vannak, merthogy Rowling műveltsége leginkább klasszika-filológiai, mitológiai területen meggyőző.
Harry kábé felnőtté válásáról pedig egyenesen az élet fájának növekedése és a szefirák rendszere jutott eszükbe. A ráolvasásoknál egyébként lehet
hogy az vezette félre a konferencia tagjait, hogy a könyveket kizárólag
héberül olvasták, és az izraeli fordító Gila Bar Hillel lefordította a
„misztikus szavakat.” A tudományosság nevében a konferenciára ha az eredeti köteteket nem is vették elő, a fordítót azért meghívták. Szerinte azonban Harry-ben az égvilágon semmi zsidós nincs.
Feltételezem a konferencia végkicsengése nem pont ez volt.
A teljes sztori

