Az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem felvételt hirdet a 2008/2009. tanévre. A megújult szakjain (rabbiképző, rabbihelyettes, judaisztika, zsidó felekezeti szociális munkás, zsidó liturgika, zsidó kántorképző, zsidó közösségszervező, zsidó kultúratörténet) várja a jelentkezőket.
Jelentkezési határidő: március 20.
www.or-zse.hu/felv2008.htm
Befejeződött a vizsgaidőszak. Hallgatóink sikeres vizsgát tettek, és február 4-én megkezdték a második szemesztert.
Dr. Staller Tamást, egyetemünk rektorhelyettesét, tanszékvezető egyetemi tanárt, az egyházi egyetemek és főiskolák akkreditációs bizottsága elnökének választották. Gratulálunk, és jó munkát kívánunk!
Prof. Dr. Slomo Spitzer, a Bar Ilan Egyetem (Ramat Gan, Izrael) nyugalmazott professzora, február 4-től 15-ig tartja óráit a doktori iskolában és a rabbi szakon.
Február 10-én, vasárnap a Legfőbb Ügyészség 25 fős csoportja látogat el egyetemünkre. Megtekintik a zsinagógát és a történelmi múltú pincerendszert.
A Nemzeti Audiovizuális Archívum hozzáférést biztosított intézményünknek a kötelespéldány-gyűjteményhez. Az archívumban található leíró adatok mellett a műsorszámok megtekintése is lehetséges.
Megkezdődtek a nyomdai munkálatai az OR-ZSE 2004-2007 Évkönyvének. Hamarosan megjelenik.
Előkészületben van Deutsch Gábor tanár úr könyve az 1950-es évek zsidó túlélőiről.
Az Egyetem Hallgatói Önkormányzata a 2007/2008. tanév II. Félévének első rendes közgyűlését 2008. február 12-én kedden, 12.00 órakor tartja a HÖK-teremben. Téma: Purimi programok, felvételi, aktuális események. Mindenkit várunk.
A Biromedicina Első magyar Rákkutatási Zrt. szakképzési hozzájárulás címén 122 000 forintot utalt az OR-ZSE számlájára. Köszönjük.
Az Alapítvány a Zsidó Egyetemért köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik a 2006. évi személyi jövedelemadójuk 1%-át – összesen 435.540,- Ft-ot – az Alapítványnak ajánlották fel. A 2007. évi felajánlásaikat is nagy tisztelettel és köszönettel várja az Alapítvány, az OR-ZSE alapcéljainak a megvalósítására. A számlaszám: 14100457-85529149-01000000
Hetiszakasz: Trumá
Háftárá: VáHásém nátán chochmá
Péntek esti gyertyagyújtás Budapesten: 16.37
A Sabat kimenetele Budapesten: 17.44
GUT SABESZ! SÁBBÁT SALOM!
Mazsihisz news

