Forrás: Magyar Hírlap

A Kánonjogi Posztgraduális Intézetben időszerű kérdések a keresztség szentségéről címmel nemzetközi tanulmányi napot tartottak tegnap. Az eseményen megjelent Erdő Péter is. A bíboros nemrég tért vissza Rómából, ahol több fontos előadást is tartott. A Pápai Gergely Egyetemen a keresztény-zsidó párbeszédről szólt a magyar egyházfő. Kiemelte, hogy a kereszténység közös erkölcsi értékítéletei a tízparancsolatra épülnek, amelyet Jézus nem lerombolt, hanem beteljesített. „Mind a katolikus egyházjog, mind a zsidó jogrend egyszerre hordoz magában morális, jogi, liturgikus örökséget” – mondta beszédében Erdő Péter, hozzátéve: ezeket korábban nem is választották szét egymástól.

A bíboros a Katolikus Nevelésügyi Kongregáció tagjaként részt vett a testület plenáris ülésén. Elhangzott: a katolikus iskola mindenki előtt nyitott, és tiszteletben tartja mindenki önazonosságát, de nem tehet mást, mint hogy saját nevelési, oktatási, emberi és keresztény szempontja szerinti tantervet követ. Az 1917-ben kiadott Egyházi törvénykönyv huszonöt éve véget ért revíziójának évfordulója kapcsán tartott konferencián pedig a bíboros előadásában az ökumenikus párbeszéddel kapcsolatos kérdésekről beszélt, többek között arról, hogy az egység felé vezető út egyik fontos lépése lehet a jogharmonizáció. A hazánkban 1985-ben megjelent törvénykönyv magyar fordítását egyébként Erdő Péter készítette.

KD

Comments are closed.