Forrás: NOL

Népszabadság * Munkatársunktól * 2008. január 19.

Kép: Kovács Bence

A fővárosi gettó felszabadításáról emlékezett meg a Budapesti Zsidó Hitközség istentisztelet keretében a Dohány utcai zsinagógában, ahol Deutsch László főrabbi mondott beszédet. „Emlékezni és emlékeztetni jöttünk ma ide templomunk megszentelt falai közé, hogy felidézzük a XX. század fasiszta időszakát. Kiszolgáltatottan, megalázottan, emberi jogaitól megfosztottan kellett élni testvéreinknek, a zsidó embereknek” – idézte fel a 63 évvel ezelőtti holokauszt eseményeit a főrabbi. A zsidóüldözéssel kapcsolatban utalt a gettósításra, a deportálásra és a koncentrációs táborokban elszenvedett „könyörtelen, biztos halálra”. Képünkön Semjén Zsolt és Horváth Csaba köszönti egymást.

Hirdessen Ön is az ETARGET-tel!

Comments are closed.