Forrás: hirszerzo.hu

„A magyar politika az elmúlt években egy negatív spirál foglyává vált. A hatalomért folyó játszma (…) mámorában a politikai elit jelentős része képtelen észrevenni, hogy ebből a küzdelemből vesztesen kerül ki az ország” – jelentette ki az MDF elnöke egy budapesti konferencián. Dávid Ibolya kapitalizmuspárti, a mérsékelt, angolszász konzervativizmushoz kötődő pártként határozta meg az MDF-et.

„A magyar politika az elmúlt években egy negatív spirál foglyává vált. A hatalomért folyó játszma, az egymással vívott egyre radikalizálódó küzdelem mámorában a politikai elit jelentős része képtelen észrevenni, hogy ebből a küzdelemből vesztesen kerül ki az ország, a magyar középosztály, de végső soron még önmaguk is” – jelentette ki Dávid Ibolya Budapesten, a Konzervativizmus a XXI. század elején című konferencián.

„A sokak számára felettébb kényelmes lumpen-politizálás nem folytatható tovább, ideje a politikának a realitás talajára állnia” – közölte a konzervatív párt elnöke, aki szerint fordulatra, „új politikára” van szükség ahhoz, hogy az ország valódi eredményeket tudjon felmutatni.

Az MDF elnöke szerint elsősorban azt kell elérni, hogy a realitás legyen az egyetlen mérce. „Elég volt abból, hogy a pártok képtelenek a valós problémákra koncentrálni, s ehelyett igyekeznek egyfajta politika-pótlékkal helyettesíteni munkájukat” – mondta, megemlítve, hogy egyre csökken az intézményekbe vetett bizalom.

Dávid Ibolya sürgette, hogy a politikai elit képes legyen kompromisszumra jutnia hazánkat érintő legfontosabb kérdésekkel kapcsolatban.

Magyar kapitalista párt

„Az európai és magyar konzervativizmussal, valamint a kereszténydemokráciával összhangban valljuk, hogy az ember csak szilárd közös értékeken és hagyományokon nyugvó, erős, organikus közösségben élhet értékes életet. Elkötelezettségünk az ember pozitív képességeinek szabadabb kibontakozását elősegítő korlátozott állam és a tisztességes piacgazdaság iránt pedig kétségtelenül a mérsékelt, angolszász konzervativizmushoz köt minket” – hangsúlyozta a párt elnöke, élesen megkülönböztetve magát az ellenzék többi pártjától.

Dávid Ibolya hangsúlyozta: határozott nemet mondanak az 1945 előtti Magyarország torz vonásaira: a kiüresedett dzsentrivilágra, a csendőrvilágra, valamint az antiszemitizmusra.

Dávid Ibolya: dzsentrivilág helyett angolszász konzervativizmus (Archív fotó: MTI)

Az MDF elnöke arról is beszélt: bár a jobboldali „családtagjaik” által ma követett politikai irány számukra nem összeegyeztethető a konzervatív értékekkel, mégis bíznak abban, hogy egyszer kialakulhat velük egy korrekt partnerségi viszony.

„A Magyar Demokrata Fórum konzervatív, kapitalista párt” – hangsúlyozta Dávid Ibolya, alapértékeknek nevezve a teljesítményelvet és az öngondoskodást.”Ebből egyértelműen következik, hogy a valódi verseny és a magántulajdon tiszteletén alapuló piacgazdaság mellett tesszük le a voksot.” A pártelnök sajnálatosnak nevezte, hogy ezt ma, 2008-ban is hangsúlyozniuk kell, szerinte ugyanis ez az állásfoglalás ma Magyarországon „korántsem magától értetődő tény a magukat jobboldalra helyező pártok körében sem”.

Egykulcsos adót!

Hazánk rákfenéje, a fejlődés szinte belénk kódolt gátja a torz piaci struktúrák és a finanszírozhatatlan állami mammutrendszerek megléte – mondta a konferencián Dávid Ibolya, aki szerint az egyik legfontosabb feladat ma az, hogy a pénzügyi stabilitás ésaz egyenletes gyarapodás érdekében a gazdaságot megtisztítsuk az államszocializmus hatalmas akadályként tornyosuló masszív romjaitól: az átláthatatlan adórendszertől, a valódi rászorultság elvét figyelmen kívül hagyó segélyezési és támogatási rendszertől, a pazarló bürokráciától és a korrupciótól.

Beszédében az MDF elnöke „valódi adóreformot” is sürgetett. „Szükségesnek tartjuk az adórendszer gyökeres és valódi reformját, így a túlhaladott örökösödési illeték eltörlését, valamint a felettébb romboló hatású progresszív adórendszert felváltó egykulcsos adó bevezetését.” Dávid Ibolya „érthetetlennek” nevezte, hogy térségünkben hazánk az utolsók közt van, mely nem ismerte fel az egykulcsos adórendszer előnyeit.

(Forrás: MTI, mdf.hu)

Hírszerző összeállítás

Comments are closed.