Népszabadság * Palugyai István * 2007. december 11.
Néhány hete panaszkodott először, hogy kihagy az agya. Aztán a napokban jött váratlan halálhíre. Zsuzsa e hasábok rendszeres és avatott szerzőjeként az orvostudomány minden ágáról olvasmányos cikkek tucatjaival jelentkezett, melyekért pár éve megkapta a Hevesi-díjat is. Patológus főorvos volt, akinek színes egyénisége sok vonatkozásban feszítette ki a számára adott szakmai és tudományos kereteket. Nyughatatlan, igazi közéleti ember volt. Számos orvosi könyve és szakcikke mellett legszívesebben egészségügyi ismeretterjesztőként jeleskedett, de közölte egészségpolitikai és publicisztikai írásait az Élet és Irodalomtól kezdve a Cosmopolitan magazinig számos hazai média. Büszke volt debreceni egyetemi óráira, melyeken tudományos mélységgel részletezte a náci orvosok rémtetteinek történetét a medikusoknak. Ugyancsak kedvenc szellemi gyermeke volt az a Kelekótya város című mesegyűjtemény, mely a jiddis meséket benépesítő együgyű bölcsek világának mulatságos történeteit elevenítette fel.
Szakmai és magánéletének harcait töretlen optimizmussal vívta meg. A múlt idő számára sajnos most véglegessé vált.

