Forrás: Magyar Hírlap

Véget ért a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia téli ülése, ezen egyebek között az egyházi fenntartású szociális intézmények sorsáról is tárgyaltak. „A módosított szociális törvény tovább szigorította a bejutást ezekbe az intézményekbe, azonban az egyház az irgalmasság szempontjáról nem mondhat le, ezért anyagi áldozatok árán is igyekszik idősotthonait minden rászoruló számára hozzáférhetővé tenni” – mondta Német László, a püspöki konferencia titkára tegnap az ülés tájékoztatóján. Lapunk kérdésére hozzátette: a szociális intézményekbe bejutásról a helyi önkormányzatok által felállított bizottság dönt majd. A jogosultság egyik feltétele, hogy a jelentkező legalább napi négyórás ápolásra szoruljon. „Ha a bizottság nem bólint rá, az intézmény ugyan befogadhatja az illetőt, de nem kap utána állami támogatást, így komoly terhet ró a fenntartó felekezetre.” Szerinte ezzel a kormány nem tartja tiszteletben az egyén szabadságát.

A titkár beszámolt arról is, hogy a Szentszék Budapestet választotta ki a következő katolikus-zsidó párbeszéddel foglalkozó nemzetközi konferencia helyszínének. Az eseményre a tervek szerint 2008 novemberében kerül sor. A püspöki testület tagjai még ez előtt, a jövő év májusában Rómába látogatnak, hogy ismertessék XVI. Benedek pápával a magyar egyház mai helyzetét.

KD

Comments are closed.