Forrás: hirszerzo.hu

Ha nem vigyázunk, a történelem megismételheti önmagát – mondta Burány Sándor, az MSZP budapesti tanácsának elnöke a Magyar Gárda vasárnap délutáni avatását megelőzően „A történelem megismétli önmagát! Még visszafordulhattok” címmel megnyílt plakátkiállításon, Budapesten.

„Kérek minden civil szervezetet, minden jó érzésű embert, minden demokratát, határolódjanak el azoktól a szélsőséges megnyilvánulásoktól, amelyeket egyszer már láttunk a történelemben. (…) Nem akarjuk megvárni, sőt tenni akarunk az ellen, hogy ez az út ugyanúgy ismétlődjön, mint évtizedekkel ezelőtt” – fogalmazott Burány Sándor a fővárosban, az Andrássy úton kiállított egyik plakát előtt.

Mint mondta, a képek némelyikén békés nyilasok vonulnak az Andrássy úton, de „mi már tudjuk, vannak, akik a bőrükön tapasztalták meg, vannak, akik a történelemkönyvből tanulták meg azt, hogy ez az út akkor hova vezetett”.

Az Andrássy úton a Kodály körönd és a Hősök tere közötti szakaszon kiállított hat plakát 12 fotója a magyar történelem nyilas időszakára emlékeztet.

A kiállítást az MSZP budapesti tanácsa, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségével, az Országos Cigány Önkormányzattal és más civil szervezetekkel közösen szervezte.

Burány Sándor a Magyar Gárdára utalva azt mondta: azt akarják, hogy ebben a formájában semmilyen módon senki ne követhesse a régi utat, és erre őket is figyelmeztetni szeretnék most, amikor ennek az útnak az elején vannak.

Comments are closed.