Forrás: Népszava

Cipi Livni izraeli és Valid Mualem szír külügyminiszter találkozott a katari emír New York-i lakásán – jelentette a Názáretben megjelenő arab nyelvű lap, az „A-Szinara”. Mindkét miniszter cáfolta a hírt. A názáreti lap arab diplomáciai forrásokra hivatkozva közölte, hogy Hamed Ibn Halifa el-Hani katari emír meghívása meglepte a két minisztert, és hogy Cipi Livni megkapta Ehud Olmert miniszterelnök beleegyezését a találkozón való részvételére. A találkozón állítólag a két állam közötti feszültség feloldásáról beszéltek.

Mualem később kijelentette, hogy amíg tart a Golán-fennsík izraeli megszállása, nem fog izraeli diplomatával találkozni. Egy izraeli diplomata ugyancsak cáfolta a Mualemmel való találkozás hírét, de felfedte, hogy New York-i tartózkodása idején Livni több arab diplomatával találkozott, akik olyan országokat is képviselnek, amelyek nem tartanak fenn diplomáciai kapcsolatokat Izraellel, mint például Tunézia.

Gázától északra az izraeli hadsereg csütörtökön és pénteken 17 palesztint ölt meg – többnyire fegyvereseket, de a halottak között gyerekek is voltak. A Hamász nevű iszlámista szervezet szóvivője kijelentette, hogy „Izrael drágán megfizet” agressziójáért, a New Yorkban tartózkodó Mahmúd Abbász palesztin elnök pedig „népirtásnak” minősítette az izraeli katonai akciókat és a Biztonsági Tanácshoz fordult, hogy ítélje el őket. A palesztin rakétatámaszpontok időközben mintha átterjedtek volna a Nyugati-partra: Betlehem közelében a palesztin rendőrség fedezett fel és foglalt le rakétakilövőket, amelyek állítólag Jeruzsálemet célozták meg. Izraeli források azonban később közölték, hogy „primitív szerkezetekről” volt szó, melyek nem veszélyeztették Jeruzsálemet.

Yehuda Lahav (Tel-Aviv)

Comments are closed.