Londonban, jaj

sofar, 2007. szeptember 24. 00:15  JNA24 médiafigyelő, NOL Add comments

Forrás: NOL

Chelsea: Mourinho nélkül vereség az MU-tól

Népszabadság * R. Hahn Veronika * 2007. szeptember 24.

A Manchester United-Chelsea rangadó hagyományosan piros betűs ünnep az angol futballnaptárban, a vasárnap délutáni összecsapást azonban José Mourinho csütörtöki, váratlan távozása miatt fokozott várakozás előzte meg. Minden szem az Old Traffordra szegeződött, a portugál mester hívei ellendrukkerként várták, mennyire ég le a nagy hirtelenjében kinevezett új tréner, a magát nyomban „Normal One”-nak kikiáltó Avram Grant. Roman Abramovics döntése – tudniillik kevesen hisznek az állítólagos „közös megegyezésben” – még felfoghatatlanabb annak fényében, hogy az izraeli edzőnek, mint kiderült, nincs megfelelő jogosítványa egy premier ligás csapat irányítására. Így aztán tizenkét hét elmúltával – már ha megéri azt – csak külön engedéllyel folytathatja tevékenységét.

Mourinho legfrissebb, a News of the World vasárnapi bulvárlapnak adott interjújában elmondta, „élete legfájdalmasabb pillanata” volt, hogy el kellett hagynia a Chelsea-t. A tulajdonos és a szakvezető között folyamatosan romlott meg a viszony, így aligha a legutóbbi meccsek eredménytelensége vezetett a kenyértöréshez.

A zuhogó esőben lejátszott találkozón egyébként nem voltak akkora fölényben a házigazdák, mint azt a 2-0-ás végeredmény, az MU idei első „többgólos” győzelme alapján gondolná, aki nem látta a meccset. A nagyágyúi, Lampard és Drogba nélkül szereplő „kékeket” az ág is húzta. Mike Dean játékvezető először az első félidő 36. percében segített be a Manchesternek azzal, hogy kétséges előzmények után felmutatta Jon Obi Mikelnek a piros lapot: Patrice Evra elkaszálása kétségkívül durva volt, de nem indokolt kiállítást. Aztán újra a bírót okolhatta a Chelsea, hiszen az első félidőre kiszabott kétperces hosszabbítás már letelt, amikor Ryan Giggs remek beadását Carlos Tevez csukafejessel továbbította a hálóba, s szerezte meg egyben manchesteri pályafutása első gólját (1-0). A második félidőben tíz emberrel is hősiesen küzdöttek a vendégek, de a fantázia hiányzott a játékukból, s a legkevésbé sem fenyegették Van der Sar hálóját. A Chelsea végzetét megpecsételő, újabb hibás bírói döntés ismét „túlórában” született: a csereként beállt Saha túlszínészkedte Grant honfitársa, Ben Haim szabálytalan szerelését a tizenhatos vonalon, majd a francia válogatott játékos maga értékesítette a büntetőt, s állította be ezzel a 2-0-ás végeredményt. A találkozó után Sir Alex Ferguson elismerte, hogy a kiállítás és a tizenegyes is indokolatlanul sújtotta a Chelsea-t, „ám két másik esetben keményebben léphetett volna fel a játékvezető”.

Az élcsoport állása: 1. Arsenal 16 pont/6 mérkőzés, 2. Manchester United 14/7, 3. Manchester City 13/7.

Ajánlott Cikkek

Hú, de gyors!

Hirdessen Ön is az ETARGET-tel!

Comments are closed.