2007. szeptember 24. 9:47
MNO
Bitó László: Lehet, Sólyom László annyira hisz abban „hogy a Sándor-palota ablakából azért messzebbre is lehet látni”, hogy nem hiszi: talán alá kellene szállnia onnan, ha meg akarja hallani a „buzikat a Dunába, a zsidókat meg utána” skandálást. És hogy megértse: vannak sokan, túl sokan, akik a homoszexuálisok megvédését is zsidó-összeesküvésnek tartják annak érdekében, hogy fogyjon a magyar, helyet nyitva az izraeli bevándorlóknak. Ha értené mindazt is, amit nem soroltam fel, de amiről munkatársainak kötelessége lenne tájékoztatni a Magyar Köztársaság elnökét, talán nem a „bárhol, csak ne az én házam táján” érveléssel állt volna elő e nehéz döntésekkel terhes parlamenti év megnyitóján.
(Népszava, 2007. szeptember 24.)


szeptember 24th, 2007 at 13:05
Ezek olyan abszurd vádak, hogy ezeket egy normális ember
még felfogni sem birja. Ez hasonlit a Tiszaeszlárhoz, vagy a náci tiszta faj elmélethez de még talán ennél is bornirtabb gondolati mélység. Eddig alámerülni még a Sándor palotából is nehéz, mert ezt a kifacsart logikát, amely egy mondatban képes elintézni a zsidókat, a melegeket és még azzal egyetértőket is egyszerüen náci abszurd.
Ezt szóvátenni nehéz, de elengedhetetlen. Az elnök persze megint nem tudja hogy ehhez mit szóljon, talán megint megkéri Kumint, hogy mondja el helyette, de nevében, hogy ne legyen ebből tul nagy kalamajka. Ettől pedig isten óvja, inkább elutazik elnökünk pénzünkön vidékre, beszélgetni a paraszt bácsikkal a háborus emlékeikről, a kádári diktaturáról, vagy a zöldekkel Tubesre.