Több vadászgépet küldött az izraeli légierő Szíriával közös határa felé, miután az izraeli radarokról eltűnt egy szíriai repülőgép – közölték vasárnap izraeli katonai tisztségviselők.
Az izraeli gépek, amelyek nem hatoltak be a szíriai légtérbe, percekkel később visszatértek bázisukra, miután világossá vált, hogy a szíriai légi jármű lezuhant.
Az incidens szombaton történt, amely egyben a legszentebb zsidó ünnep, jóm-kipúr, vagyis az engesztelés napja volt, s e napon az izraeli légierő csak abszolút szükséges esetben küld fel vadászgépet a levegőbe.
A zsidó naptár szerint a szombati nap ráadásul épp a 34. évfordulója volt az 1973-as közel-keleti háború kirobbanásának, amikor Szíria és Egyiptom haderői váratlan támadást indítottak a jóm-kipúrt ünneplő Izrael ellen.

