Forrás: Népszava

Az elmúlt forró napokban csak úgy kíváncsiságból internetemen bekukkantottam a kuruc.info honlapra. Percre pontos tudósítást kaptam arról, hogy a tüntető huligánok, akik a Szabadság térről elindultak a Belváros felé, hol tartanak, éppen kivel ütköztek össze, melyik sarkon, hol bukkantak föl. Olyan szöveg adott hírt szinte riporteri pontossággal, hogy „az ávosok megtámadták hazafias fiataljainkat, ütlegelték őket”, majd néhány perccel később „négy hazafit letartóztattak a pribékek”.

Miközben ezt olvastam, eszembe jutott, hogy még a rendészeti minisztérium is mondhatni kezét széttárva azt nyilatkozta, nem tehet semmit a kuruc.info antiszemita, uszító honlapjai ellen, mert ha technikai tudásom nem nagyon primitív, úgy értettem, valahol az USA-ban van a szervere, nincs egyelőre jogi lehetőség a betiltására. Elkezdtem képzelődni. Most kedden este 20.41 órakor – ahogyan a kuruc.info precízen beszámolt róla – honnan tudja valaki valahol Floridában, éppen abban a percben mi történik Budapesten, a Deák Ferenc utca környékén, és azonnal Magyarországra küldi késedelem nélkül? Vagy netán a minisztérium még sincs pontosan informálva, mégis idehaza szerkesztik ezt a hozzáférhetetlen honlapot, és nyakon lehetne csípni a közrendet tudatosan megbontókat? Jó volna tudni róla, mert ideje volna a neonyilasokat a törvények értelmében teljesen száműzni az elektronikus hírközlésből is.

Kern Ferenc, Jászszentandrás, aki még nem kapott eddig fenyegető levelet, ezért még nem fél.

Comments are closed.