Forrás: HETEK

Mahmúd Abbász palesztin elnökkel tárgyalt Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter csütörtökön a ciszjordániai Rámalláhban.

A megbeszélésen a tervezett nemzetközi Közel-Kelet-konferencia előkészítése szerepelt a napirenden. Rice találkozott Szalam Fajjád palesztin kormányfővel is.

Az amerikai diplomácia vezetőjét Rámalláhba érkezése előtt Jeruzsálemben fogadta Simon Peresz izraeli államfő is. Rice tárgyalásai kapcsán kijelentette: látta a béke felé vivő akaratot izraeliek és palesztinok között, de még nagyon sok akadályt kell leküzdeniük.

(MTI)

Comments are closed.