Forrás: Stop!

Tiltakozását fejezte ki csütörtökön a szerb állami vezetőknél a Zsidó Világkongresszus (WJC) egy tervezett újfasiszta felvonulás miatt.

A Nemzeti Front (Nacionalni Stroj) szerb szélsőjobboldali csoport október 7-ére Újvidékre „Szerb menetelés – menetelés Szerbia egységéért” jelszóval tervez felvonulást Szerbia feldarabolása és „az autonomizmus, a szeparatizmus, a szektásság és a megosztás” ellen. A hatóságok engedélyezték a menetet. A WJC a tervezett megmozdulás elítélésére kéri a szerb vezetést, és arra, hogy „tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy a Nemzeti Front ne folytathassa a visszataszító gyűlöletkeltést”. „Közismertek és bizonyos, hogy a demokráciával összeegyeztethetetlenek a Nemzeti Front szélsőséges nézetei és neonáci tevékenysége” – írta az ismert zsidó érdekvédelmi szervezet Boris Tadic szerb államfőnek és Vojislav Kostumica miniszterelnöknek címzett levelében. A menet ellen korábban már több emberi jogi és kisebbségi szervezet is tiltakozott és kérték a betiltását, a kormány azonban mindeddig nem válaszolt a felhívásokra.

Comments are closed.