Forrás: Stop!

Elvesztheti italmérési engedélyét és büntetőeljárás indulhat egy német szálloda étterme ellen, miután érdeklődő vendégei megtekinthetnek egy horogkeresztekkel borított második világháborús bunkert a pincéjében.

A bunker a háború éveiben Adolf Hitler személyes testőrségének helyi központja volt Obersalzbergben.Az osztrák határhoz közel fekvő bajorországi település, a náci Németország első számú vezetőjének kedvenc kikapcsolódási helye volt.A bunkerba a szállodából egy átjárón keresztül lehet eljutni. A falakra a háború alatt náci propagandaszövegek és antiszemita feliratokat firkáltak és karcoltak.A különleges látogatás bírálói attól tartanak, hogy a bunker egyfajta neonáci emlékhellyé válhat.A tárca közölte: büntetőeljárást javasolt az ügyben az államügyésznek. Tudatták azt is, hogy a polgármester vizsgálja, vissza lehet-e vonni az étterem italmérési engedélyét.Nem kell elhallgatni, de a legfontosabb, hogy a náci rezsimet sem nyíltan, sem burkoltan ne dicsőítsék – mondta Kurt Falthauser, Bajorország pénzügyminisztere.

Comments are closed.