Népszabadság * Kácsor Zsolt * 2007. szeptember 5.







Száznyolcvan kilóval jött a világraKép: MTI – Kiss István
Egészséges elefántbika született kedden délután a nyíregyházi állatparkban. Az esemény különlegessége, hogy Magyarországon még soha nem született afrikai elefánt. Kalenda Zoltán, a park sajtóreferense érdeklődésünkre elmondta: az elefántbébi Yoki nevű anyját tavaly szállították Magyarországra Izraelből – az állat vemhesen került hazánkba. Hozzátette: az ellés problémamentesen zajlott le, a kicsi elefánt mintegy 180 kilogramm, a bébi és anyja jól vannak. A nyíregyházi állatparkban ezzel négyre nőtt az afrikai elefántok száma, hiszen már él ott egy Szabolcs nevű bika, és Yokinak itt van egy másik borja is. Kalenda Zoltán úgy fogalmazott: még nem tudni, hogy a kis elefántot mikor tekinthetik meg a park vendégei, de mindent megtesznek azért, hogy mihamarabb látogatható legyen.

