Kézzelfogható eredményeket remél az őszre tervezett washingtoni közel-keleti konferenciától Mahmúd Abbász palesztin elnök, amelyen szerinte – mint a Die Presse című lapban közölte – a palesztin kérdés végleges megoldásának összes vetületével foglalkozni kellene.
A konzervatív osztrák újság szerdai számában megjelent interjújában kifejtette, azt tartaná célszerűnek, ha az amerikai ihletésű, nemzetközi tanácskozáson az oslói megállapodásban érintett valamennyi kérdés terítéken szerepelne, Jeruzsálem státusától kezdve a palesztin menekültek visszatérési jogán és a zsidó települések helyzetén át egészen az izraeli-palesztin határ kijelöléséig és a vízmegosztásig. Azon a véleményen volt, hogy a konferenciára az összes arab országot meg kellene hívni. „Egyelőre azonban azt sem tudjuk, hogy pontosan mikor lesz a találkozó” – mondta.
(MTI)

