Az előző körben a címvédő Marija Sarapovát búcsúztató lengyel Agnieszka Radwanska számára a nyolcaddöntő jelentette a végállomást az amerikai nyílt teniszbajnokságon, miután két sima szettben kikapott a 18. helyen rangsorolt izraeli Shahar Peertől.
A férfiaknál a 2003-ban győztes, tavaly döntős, hazai kedvenc Andy Roddick megnyerte a cseh Tomas Berdych elleni mérkőzése első játszmáját, a másodikban azonban riválisa légzési problémákra hivatkozva visszalépett, így az amerikai játékos különösebb harc nélkül jutott a legjobb nyolc közé. Eredmények: női egyes, nyolcaddöntő Peer (izraeli, 18.)-A. Radwanska (lengyel, 30.) 6:4, 6:1 korábban:SZÁVAY ÁGNES-Julija Vakulenko (ukrán) 6:4, 7:6 (7-1)Kuznyecova (orosz, 4.)-Azarenka (fehérorosz) 6:2, 6:3 férfi egyes, nyolcaddöntő: Roddick (amerikai, 5.)-Berdych (cseh, 9.) 7:6 (8-6), 2:0-nél Berdych feladta

