Forrás: Magyar Hírlap

Elhatárolódásra szólította fel a Fidesz a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetségét a szombati antifasiszta gyűlés egyik felszólalójától, Pásztor Tibortól. Cser-Palkovics András, az ellenzéki párt helyettes szóvivője közleményében felhívta a figyelmet: a szocialisták hisztériakeltésének egyik tragikomikus eleme, hogy az antifasiszta tüntetésen felszólalt az MSZP budapesti elnökségének azon a tagja is, aki a tavalyi választási kampányban a „Fidesz kettes számú díszzsidajának” nevezte Deutsch-Für Tamást, az Országgyűlés akkori alelnökét. – Ezért arra kérjük a szervezetet és a többi antifasiszta egyesülést, hogy határolódjanak el az antiszemita kijelentésével hírhedté vált Pásztor Tibortól, az MSZP pedig tegye egyértelművé, hogy ilyen embernek nincs helye a pártban és a magyar közéletben – írta közleményében a Fidesz helyettes szóvivője. Pásztor az internetes bejegyzés miatt tavaly márciusban lemondott országgyűlési képviselő-jelöltségéről.

A szocialista politikus éles hangú közleményben reagált Cser-Palkovics szavaira, és kijelentette: alaptalanul vádolják antiszemitizmussal, és olyan szavakat adnak a szájába, amelyeket soha nem használt. Szerinte a Fidesz nyilatkozata az ellenzéki párt kettős beszédének újabb epizódja. Az MSZP budapesti elnökségének tagja közölte: jogi úton vesz elégtételt a vádakért.

BR

Comments are closed.