Mága Zoltán
Fájhat a feje a nemrég kitüntetett Mága Zoltán prímásnak. Saját gyermeke törte ugyanis szét a művész méregdrága hegedűjét.
A XVII.- ik századból való hangszerre a zenész állítólag úgy vigyázott, akár egy aranytojást tojó tyúkra. Hiába óvta, és féltette a hegedűművész a felbecsülhetetlen érétkű hangszerét, mert a 2 éves kisfia próbálta édesapját utánozni és játszott egyet rajta. Mága Zoltánnal megtörtént az, amire talán sosem számított. A zenész ugyanis az egyik legkedvesebb hegedűjét veszítette el, amelyet egy barátjától kapott ajándékba. Ráadásul a felbecsülhetetlen értékű és a XVII.- ik századból való mesterhegedűt saját kisfia tépázta meg, aki vitathatatlanul az apjára ütött. A 2 éves Zolika már most rajong a hegedülésért.”Szólt a feleségem amikor hazaértem, hogy van egy pici gond Zoli. Mosolyogtam, hisz mi lehet nálunk gond? Békében,szeretetben élünk és egészségesek vagyunk. Még ekkor sem sejtettem, hogy a mesterhegedűt érhette baj. Az tény, hogy Zolikám már most hegedűkkel rohangál otthon, van is neki vagy öt darab. De nem mertem volna arra gondolni, hogy kicsavarta a nyakát a féltve őrzött hangszernek. Annyira beleélte magát a játszásba, hogy erősebben markolta meg a kelleténél a hegedűt. Természetesen én a történtek ellenére tovább mosolyogtam, hisz már maga a történet olyan megmosolyogtató, és a gyermek véletlenül törte el . Tulajdonképpen a szívemben örültem is ennek a hegedű-balesetnek, hisz látszik a kisfiamon, hogy rajong a hegedülésért és szereti a zenét. Akárcsak a 11 éves kislányom.”- nyilatkozta Mága Zoltán a STOP -nak.A zenész napokon belül több mint 2 hónapos világkörüli turnéra indul zenész társaival. A maroknyi csapat a klasszikus darabok mellett magyar népdalokat is bemutat. Az is sikernek mondható, hogy a főként hegedűművészekből álló zenekar összes koncertjére már most elfogyott minden belépő. Mága Zoltán és a zenész partnerei fellépnek az Egyesült Államokban, Kanadában, Oroszországban, Szlovéniában, Izraelben, Törökországban, a Krím-félszigeten, Franciaországban, Németországban, Kínában és Japánban decemberben pedig Budapesten a Mátyás -templomban zárják a hosszú koncert sorozatot. A STOP úgy értesült, hogy Demszky Gábor főpolgármester felesége Németh Anikó hegedűművész és operaénekes is fel lép majd a világkörüli koncert sorozatban.
Szerző: -cst- | egyéb írások a szerzőtől 

