Forrás: Stop!

Magyar Gárda

Csalásban volt tettestárs, s emiatt 2002-ben bűnösnek ítélték Csuka Tamás református lelkészt, aki múlt szombaton egyháza engedélye nélkül áldotta meg a Magyar Gárda zászlaját.

A Legfelsőbb Bíróság jogerős végzésében helybenhagyta azt az elsőfokú ítéletet, amely társtettesként elkövetett csalás bűntettében bűnösnek találta, és egy évre próbára bocsátotta Csuka Tamás dandártábornokot, tábori püspököt – adta hírül az MTI, 2002 október 17-én. A bíróság – az ítélet értelmében – egyetértett a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsának 2002 február 11-én hozott azon döntésével is, amely a társtettesként elkövetett magánokirat-hamisítás vádja alól felmentette a püspököt. Az eljárás egy 2 évvel ezelőtti németországi utazás, illetve annak elszámolása kapcsán indult Csuka Tamás és két társa – a püspöki titkár és a püspökség gépkocsivezetője – ellen. A vádlottak jogi képviselője az MTI-nek elmondta: az írásbeli indoklás kézhezvétele után döntenek az esetleges további lépésekről.A Népszava, a Református Egyház közleményére hivatkozva kiemelte: Csuka Tamás, a Magyar Gárda szombati rendezvényén való részvételéről az egyház nem tudott, és ilyen szereplésre csak az egyházi előljárók jóváhagyásával kerülhet sor. Ilyen hivatalos megkeresés, azonban nem érkezett a Magyar Református Egyházhoz.

Comments are closed.